Mamut-72dpi-1991973 yılından bu yana ahşap sektörüne hizmet eden Defne Yapı’nın alt markası olarak, “Masif Mutluluk” sloganındaki kelimelerin ilk hecelerini birleştirerek Mamut markasını dünyaya getirdik. Bu süreçte, marka ismi ve bunu tamamlayan logosunda, dayanıklı, sevimli ve hacimli bir canlı olan Mamut’u kullandık. Ahşap üzerine yakarak oluşturmayı kurguladığımız marka logosunda, düz çizgileri tercih ederken, üretilen mobilyalardaki keskin hatlardan ilham aldık.
Mamut markasına gönül veren bizler, tasarladığımız tüm ürünlerde, ömrünü tamamlamış veya sadece endüstriyel amaçla yetiştirilen ağaçlar kullanıyoruz. Evinde veya ofisinde Mamut mobilyalarını tercih eden her müşterimiz için, gelecek kuşaklara bırakılmak üzere 5 adet fidan dikiyoruz. Gıda ile temas eden tüm yüzeylerde, doğal ve insan sağlığına uygun malzemeler kullanıyoruz.

Mamut-72dpi-179Mamut olarak, sadece doğal ahşaptan ürettiğimiz, her biri birbirinden farklı mobilyalarımızda, doğadan esintileri yaşam alanlarınıza taşımak için çalışıyoruz. Aqua ürünlerimizde, doğal kenarlarını orijinal haliyle koruduğumuz ahşapları, cam veya akrilik ile birleştirerek, doğadan esinlendiğimiz nehir görüntüsünü sizlere sunuyoruz. Sehpalarımızda, ağaçların formlarını bozmadan, doğayı evinize getirmeye çalışıyoruz. Masifin yıllara meydan okuyan özelliğinden yola çıkarak, nesilden nesile aktarılacak geleceğin antikalarını üretiyoruz. Uzun yıllar boyunca sizlerle yaşayacak mobilyalarınıza ve onları tamamlayan aksesuarlarınıza ek olarak, prestij, keyif ve mutluluğunuzu arttırmak için sürekli yeni ürünler tasarlıyoruz. Yaşama ve çalışma alanlarınız için ürettiğimiz birbirini tamamlayan ürünlerle, tercih yapmanızı kolaylaştırıyor ve görsel anlamda uyumlu kombinler sunuyoruz.